Reklamserien 2018
 

Serie A

Tabell
 

 

M

V

O

F

MF

 

MB

P

 

Mediekompaniet

 10

7

1

2

34

-

22

22

 

Beirut Café/AGO

 10

6

1

3

30

-

23

19

 

FC Asedo

 10

5

3

2

33

-

27

18

 

BOW Reklam

 10

4

4

2

44

-

27

16

 

Studion

 10

5

1

4

35

-

28

16

 

Scrive

 10

5

1

4

24

-

20

16

 

Dandy Dots

 10

5

0

5

30

-

36

15

 

AC Kungen

 10

3

3

4

25

-

32

12

 

FC LE PACTE

 10

3

2

5

26

-

30

11

 

Bizkit Havas

 10

2

0

8

22

-

43

6

 

FC Schmeck

 10

1

2

7

23

-

38

5

                   
Matchresultat 

omg 1  omg 2  omg 3  omg 4  omg 5  omg 6  omg 7  omg 8  omg 9  omg 10  omg 11 


Skytteligan
1. Andreas Andersson BOW Reklam 13
2. Christer Mattiasson BOW Reklam 11
3. Jerry Månsson AC Kungen 9
4. Jonas Andersson Dandy Dots 8
  Martin Leinar FC Asedo 8
6. Jacob Wanselius Beirut Café/AGO 7
  Adam Tapper FC Schmeck 7
  Johan Sund Mediekompaniet 7
  Oskar Andersson Studion 7
  Ludwig Nordin Studion 7
  Henrique de Sousa Studion 7

 

 

 

 


Premier League

Tabell
 

 

M

V

O

F

MF

 

MB

P

 

MTG Sport

8

7

0

1

36

-

10

21

 

Bonnier Broadcasting

8

5

1

2

21

-

13

16

 

TV 4

8

5

0

3

18

-

14

15

 

Schibsted

8

4

1

3

18

-

18

13

 

Svea

8

4

0

4

29

-

28

12

 

FC Karlaplan

8

3

1

4

17

-

25

10

 

Rävudden

8

3

0

5

25

-

23

9

 

Bisnode

8

2

1

5

13

-

32

7

 

Quantcast

8

1

0

7

16

-

30

3

                   

Matchresultat

omg 1  omg 2  omg 3  omg 4  omg 5  omg 6  omg 7  omg 8  omg 9 


Skytteligan
1. Erik Bäckrud MTG Sport 9
Tobias Wimnell MTG Sport 9
3. Per Blom Svea 8
4. Alexander Malmkvist Bonniers BC 6
  Marcus Henricsson Rävudden 6
  Koen Kragting Rävudden 6
  Patric Jacobsson Svea 6
8. Fredrik Schedin FC Karlaplan 5
  Robin Bornehav Schibsted 5
  Ramtin Parvini TV 4 5

 

 

 

 


Totalskytteligan
1. Andreas Andersson BOW Reklam 13
2. Christer Mattiasson BOW Reklam 11
3. Jerry Månsson AC Kungen 9
  Erik Bäckrud MTG Sport 9
Tobias Wimnell MTG Sport 9
6. Jonas Andersson Dandy Dots 8
  Martin Leinar FC Asedo 8
  Per Blom Svea 8
9. Jacob Wanselius Beirut Café/AGO 7
  Adam Tapper FC Schmeck 7
  Johan Sund Mediekompaniet 7
  Oskar Andersson Studion 7
  Ludwig Nordin Studion 7
  Henrique de Sousa Studion 7
       

Slutspel

Mästare: FC Asedo

Kvartsfinaler  Semifinaler  Final
 

Skytteligan
1. Jacob Wanselius Beirut Café/AGO 4
2. Elias Karroum Beirut Café/AGO 2
  Johan Sund Mediekompaniet 2
       


Reklamseriecupen

Cupmästare: Scrive
16-delsfinaler   8-delsfinaler Kvartsfinaler Semifinaler  Final

Skytteligan

1. Jacob Wanselius Beirut Café/AGO 7
2. Alexander Valentini FC Asedo 6
3. Olle Freiman FC Asedo 5
  Johan Sund Mediekompaniet 5
5. Elias Karroum Beirut Café/AGO 4
  Robert Schwartz Rävudden 4
7. Vasilis Birbas FC Asedo 3
  Erik Pettersson Svea 3
       

Lagstatistik

Tillbaka till säsonger