Matchprogram 2018

Blå text = Premier League, Röd text = Serie A, Svart text = Cupen, Lila text = Slutspelet 

Uppdaterad: 180620

Datum  tid

25/4  6.30 AC Kungen – BOW reklam
      7.15 Mediekompaniet – Studion
26/4  6.30 Bizkit Havas – Scrive
      7.15 FC Schmeck – Beirut Café/AGO
27/4  6.30 FC Asedo – FC LE PACTE

      7.15 Schibsted – Quantcast
2/5   6.30 TV 4 – Bonnier Broadcasting
      7.15 Svea – MTG Sport
3/5   6.30 Bisnode – Rävudden
      7.15 Match 1: 16-del: Mediekompaniet – FC LE PACTE
4/5   6.30 FC Asedo – Mediekompaniet
      7.15 FC Schmeck – Studion
7/5   6.30 FC LE PACTE – Scrive
      7.15 Dandy Dots – BOW reklam
8/5   6.30 Bizkit Havas – AC Kungen

      7.15 Bisnode - Svea
9/5   6.30 Bonnier Broadcasting – FC Karlaplan
      7.15 TV 4 – Schibsted
14/5  6.30 Rävudden – MTG Sport
      7.15 Match 2: 16-del: Svea – Schibsted
15/5  6.30 Match 3: 16-del: FC Asedo – MTG Sport
      7.15 Match 4: 16-del: AC Kungen – Scrive
16/5  6.30 BOW reklam – FC LE PACTE
      7.15 Mediekompaniet – Dandy Dots
17/5  6.30 Scrive – Beirut Café/AGO
      7.15 FC Asedo – Studion
18/5  6.30 AC Kungen – FC Schmeck

      7.15 FC Karlaplan – Rävudden
21/5  6.30 Bonnier Broadcasting – Bisnode
      7.15 MTG Sports - Schibsted
22/5  6.30 Quantcast – TV 4
      7.15 Match 5: 16-del: FC Karlaplan – (Vinst på wo)
23/5  6.30 Bizkit Havas – FC LE PACTE
      7.15 Mediekompaniet – BOW reklam
24/5  6.30 AC Kungen – Beirut Café/AGO
      7.15 FC Schmeck – Dandy Dots
25/5  6.30 Scrive – Studion

      7.15 Svea – FC Karlaplan
28/5  6.30 TV 4 – MTG Sport
      7.15 Rävudden – Bonnier Broadcasting
29/5  6.30 Bisnode – Quantcast
      7.15 Match 6: 8-del: BOW reklam – Beirut Café/AGO
30/5  6.30 Match 7: 8-del: Rävudden – Quantcast
      7.15 Match 8: 8-del: FC Schmeck – Bizkit Havas
31/5  6.30 FC Asedo – Bizkit Havas
      7.15 FC LE PACTE – Studion
1/6   6.30 AC Kungen – Dandy Dots
      7.15 Beirut Café/AGO – Mediekompaniet
4/6   6.30 BOW reklam – Scrive

      7.15 MTG Sport – Bisnode
5/6   6.30 Quantcast – Bonnier Broadcasting
      7.15 Svea – Rävudden
7/6   6.30 FC Karlaplan – Schibsted
      7.15 Match 9: 8-del: Dandy Dots – Bonnier Broadcasting
8/6   6.30 Beirut Café/AGO – FC Asedo
      7.15 FC LE PACTE – Dandy Dots
11/6  6.30 Scrive – FC Schmeck
      7.15 Mediekompaniet – AC Kungen
12/6  6.30 BOW reklam – Bizkit Havas

      7.15 Bonnier Broadcasting – MTG Sport
13/6  6.30 Schibsted – Svea
      7.15 TV 4 – FC Karlaplan
14/6  6.30 Rävudden – Quantcast
      7.15 Match 10: 8-del: Bisnode – TV 4
15/6  6.30 Match 11: 8-del: Studion – Mediekompaniet
      7.15 Match 12: 8-del: Svea – FC Asedo

18/6  6.30 Beirut Café/AGO – BOW reklam
      7.15 Mediekompaniet – FC LE PACTE
19/6  6.30 FC Asedo – AC Kungen
      7.15 Dandy Dots – Studion
20/6  6.30 Bizkit Havas – FC Schmeck

      7.15 Match 13: 8-del: AC Kungen – FC Karlaplan

16/8  6.30 FC Asedo - Scrive
      7.15 Bizkit Havas – Mediekompaniet
17/8  6.30 BOW reklam – FC Schmeck
      7.15 Dandy Dots – Beirut Café/AGO
20/8  6.30 AC Kungen – Studion

      7.15 Svea – TV 4
21/8  6.30 MTG Sport – Quantcast
      7.15 Schibsted – Bonnier Broadcasting
22/8  6.30 FC Karlaplan – Bisnode
      7.15 Match 14: Kvart: Beirut Café/AGO – Rävudden
23/8  6.30 Dandy Dots – Bizkit
      7.15 FC Asedo – FC Schmeck
24/8  6.30 Scrive – Mediekompaniet
      7.15 FC LE PACTE – AC Kungen
27/8  6.30 Beirut Café/AGO – Studion

      7.15 TV 4 – Rävudden
28/8  6.30 FC Karlaplan – Quantcast
      7.15 Svea – Bonnier Broadcasting
29/8  6.30 Schibsted – Bisnode
      7.15 Match 15: Kvart: FC Schmeck – Dandy Dots
30/8  6.30 Match 16: Kvart: TV 4 – Mediekompaniet
      7.15 Match 17: Kvart: FC Asedo – AC Kungen

31/8  6.30 Dandy Dots – FC Asedo
      7.15 FC LE PACTE – FC Schmeck
3/9   6.30 Scrive – AC Kungen
      7.15 BOW reklam – Studion
4/9   6.30 Beirut Café/AGO – Bizkit Havas

      7.15 Bisnode – TV 4
5/9   6.30 Quantcast – Svea
      7.15 Rävudden – Schibsted
6/9   6.30 MTG Sport – FC Karlaplan
      7.15 Match 18: Semi: Segr Match 14 – Segr Match 15
7/9   6.30 BOW reklam – FC Asedo
      7.15 Mediekompaniet – FC Schmeck
10/9  6.30 Scrive – Dandy Dots
      7.15 Beirut Café/AGO – FC LE PACTE
11/9  6.30 Bizkit Havas – Studion

      7.15 Match 19: Semi: Segr Match 16 – Segr Match 17

13/9  6.30 Kvartsfinal 1: 4:an i Serie A – 5:an i Serie A
      7.15 Kvartsfinal 2: 3:an i Serie A – 6:an i Serie A
14/9  6.30 Kvartsfinal 3: 1:an i Serie A – 2:an i Premier League
      7.15 Kvartsfinal 4: 2:an i Serie A – 1:an i Premier League


18/9  6.30 Semifinal 1: Segrarna i Kvartsfinalmatcherna 2 – 4
      7.15 Semifinal 2: Segrarna i Kvartsfinalmatcherna 1 – 3


21/9  6.00 Kval till Serie A: 10:an i Serie A – 2:an i Premier League
      6.45 FINAL I REKLAMSERIECUPEN
      7.30 FINAL
      8.15 PRISUTDELNING